25.01.2022 03:14
Home Tags Vaksina

Tag: vaksina

Borrell i rikujton kryeministres serbe dhe rruga e tyre drejt BE-se kalon nga Prishtina

Përfaqësuesi i politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Josep Borrell i ka përçuar si rrallë herë një mesazh të qartë Serbisë...

Pfizer dhe BioNTech nisin testet klinike për vaksinën kundër Omicron

Pfizer dhe BioNTech kanë nisur testet klinike për versionin e ri të vaksinës kundër Omicron, sipas një njoftimi për shtyp ditën e sotme. Studimi...

Veliaj: Fëmijët janë marrë peng nga një “bandë” me qendër në Shijak, kjo betejë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një prononcim të dhënë për edicionin informativ të lajmeve në “News 24”, tha se Armand Duka...

“Do jetë beteja e jetës sime”, Veliaj flet për përplasjen me FSHF-në: Talenti i...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në një lidhje ‘live’ me Neës24 për përplasjen me FSHF-në. Veliaj tha se nuk...

PS dërgon në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale

Partia Socialiste ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale të datës 6 mars.

“Acari dhe pandemia”, kufizime dhe ndërprerje pune në disa ambasada shqiptare në shtete të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme mesditën e kësaj të martë ka bërë me dije se për shkak të motit të keq dhe...

Balluku tregon ecurinë e punimeve në tuneëin e Llogarasë: Do ketë urën e vetme...

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ditën e sotme inspektoi punimet 60 ditore në tunelin e Llogarasë. Sipas inxhinierëve deri më tani puna ka ecur...

Armando Duka është shëmbëlltyra dhe gjasimi i kapitalizmit shqiptar

Nga Ilir Yzeiri/ Nëse Zoti do të kishte vepruar ashtu siç u soll me popullin e Izraelit kur u tha që të dalin nga Misiri...

Djali 22 muajsh porosit mobilie për shtëpinë përmes telefonit të nënës, si e priti...

Madhu Kumar po surprizohej çdo ditë, pasi në shtëpinë e saj në New Jersey, SHBA mbërrinin mobilie të porositura. “Personi i parë erdhi me kutinë,...

Raporti i TI për korrupsionin, Manja: 2022 do të shënojë rezultate konkrete, media aleti...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka komentuar raportin e Transparency International, në lidhje me korrupsionin në vend. Raporti tregonte që Shqipëria kishte zbritur një...