26.01.2022 12:56
Home Tags TSMC

Tag: TSMC

Britania heq masat anticovid/ Në aeroport nuk kërkohet më tampon dhe as karantinë

Pas hyrjes në lojë të policisë metropolitane për të hetuar shkeljet anti-covid të bëra nga Boris Johnson në ambientet e kryeministrisë si një rast...

Gjini: Të enjten, mësimi do të vijojë normalisht

Drejtoresha e Politikave dhe Strategjive të Zhvillimit të Arsimit dhe Sportit, Zamira Gjini, bëri të ditur se, pas vendimit të Ministrisë së Arsimit dhe...

“Shkoni lëpihuni! E ekzagjeroi se u vesh me të zeza”/ Einxhel nevrikos keq Donaldin:...

Një debat i ashpër ka nisur mes Einxhel dhe Donald për faktin që nuk kanë pasur asnjë komunikim me njëri-tjetrin. Që kur Donaldi nuk zgjodhi...

Zgjedhjet lokale, PD e Bashës depoziton emrat e anëtarëve të KZAZ-ve

Partia Demokratike ka dërguar kërkesën për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit. Ndërkaq, selia blu po ashtu ka...

Dëshmia nga SHBA: Berisha do të arrestohet! Në emër të vuajtjeve të njerëzve si...

Sotiraq Naçi dëshmoi nga SHBA për emisionin “Shqip” të gazetares Rudina Xhunga, për jetën e tij, bizneset dhe gjithçka që iu shkatërrua gjatë viteve...

Borrell: Presim që Kosova dhe Serbia të bëjnë përparim në dialog

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ia ka bërë sot të qartë Serbisë se progresi i të drejtave të njeriut në sundimin e ligjit...

Fati yt/ Horoskopi, 26 janar 2022

Dashi: Dita e sotme do të jetë me perspektiva të shkëlqyera për romancën tuaj. Kulmi maksimal do të arrihet në ditën e 28. Në...

Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima me COVID-19, 2,341 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të martën ka njoftuar për 26 viktima me COVID-19 dhe 2,341 të infektuar, bazuar në testimin e...

“Mos u ndiko nga presioni, mund të bësh sjellje të sforcuar”, Alesia nuk mban...

Pas takimit me Aldisin, Alesia pati një përplasje me Samiun, i cili e akuzoi për lojtare dhe për kamuflazh. Ai iu referua marrëdhënies me Albin....

Basha-Berisha, pajtim në emër të bashkisë së Vorës?!

Nga Skënder Minxhozi/ Një nisëm e deputetit demokrat Saimir Koreshi për të gjetur një kandidaturë për bashkinë e Lushnjes që të jetë i pranuar si...