22.01.2022 10:34
Home Tags Trinjakë

Tag: trinjakë

Arbër Hajdari ia thotë troç Beatrix-ës: Shyqyr që dole

Këngëtarja Beatrix Ramosaj ishte e eleminuara e mbrëmjes së djeshme nga shtëpia e Big Brother VIP. Në momentin që këngëtarja u shfaq në studio,...

Spiropali: Autorët e ’21 Janarit’ janë ndëshkuar nga shqiptarët në çdo zgjedhje, tani radha...

Autorët e vrasjeve të 21 janari janë dënuar sistematikisht prej 11 vitesh nga shqiptarët në çdo palë zgjedhje por tashmë ka ardhur koha të...

Rezervuari i votave për 6 marsin

Nga Eduard Zaloshnja Zgjedhjet lokale, teorikisht, kanë të bëjnë me probleme thjesht lokale (siç presupozohet nga vetë emri i tyre). Në një bashki X, njëri...

Sot temperaturat shkojnë deri në -10 gradë, i gjithë vendi në mot ekstrem! Masa...

Vendi është 'pushtuar' nga një valë ekstreme e të ftohtit që pritet të na shoqërojë edhe për gjatë ditëve në vijim. Sipas MeteoAlb, ditën...

Studimi: Doza e 3 e vaksinës siguron 90% mbrojtje kundër Delta dhe Omicron

Dozat përforcuese rrisin mbrojtjen kundër varianteve Delta dhe Omicron, sipas tre studimeve që vlerësuan numrin e rasteve, shtrimet në spital dhe vdekshmërinë tek mijëra...

Temperaturat në minus, ja akset rrugore ku duhet të bëni kujdes

Kur shumë zona të vendit janë ‘pushtuar’ nga reshjet e borës, dhe të tjera zona po përballen me temperatura të ulëta, policia jep detaje...

Kohë e mirë për t’u larguar nga e zakonshmja, ja çfarë thonë yjet për...

Dashi Kjo është një kohë e mirë për t’u larguar për një kohë nga e zakonshmja. Ju keni qenë shumë i zënë dhe vërtet duhet...

I ftohti dhe dëbora, Rama: Vijon puna për pastrimin e zonave të mbuluara me...

I ftohti polar ka mbërthyer Shqipërinë, ndërsa ngricat dhe dëbora ka shkaktuar probleme në disa akse të caktuara. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën...

8 janari, Grida Duma: E prisja dhunën atë ditë sepse e njoh Sali Berishën

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma është takuar sot me gratë demokrate të LDG-së Berat. Duma ka deklaruar për mediat se ka ardhur momenti...

OBSH rekomandon dozë të reduktuar vaksine për fëmijët e mitur

Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi përdorimin e një doze të reduktuar të vaksinës së Pfizer kundër koronavirusit tek fëmijët e moshës 5-11 vjeç. Ky rekomandim...