28.01.2022 09:25
Home Tags Tomini

Tag: tomini

Rama flet për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, çfarë do të ndodh nëse Bullgaria...

Në emisionin “Open”, kryeministri Edi Rama komentoi pyetjen e 11-të të Këshillimit Kombëtar që ka të bëjë me aplikimin e Shqipërisë për anëtarësim në...

Çfarë të ka mërzitur me Bashën se i ke thënë shumë herë të kam...

“Nuk e mbaj mend”, tha kryeministri Edi Rama në “Open” kur po pyetej për takimin me kryetarin e PD, Lulzim Basha më 17 maj,...

Debati për FSHF, Rama zbulon bisedën me Veliajn pas përgjimeve të publikuara

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Open” ka komentuar debatin në FSHF duke thënë se ka patur një bisedë me kryetarin e Bashkisë Erion...

“Berisha s’mund të jetë fytyra e PD”, Escobar: SHBA nuk mund të ketë marrëdhënie...

“Gjendja e tanishme e ngrirë, status quo, në Dialog nuk po funksionon. Eksodi i vazhdueshëm i të rinjve kosovarë po vazhdon. Presim që si...

Rama për situatën në PD: Nuk ka legjitimitet as Luli, as ai tjetri. Janë...

Kryeministri Edi Rama ka folur në “Open” për deklaratat e Lulzim Bashës në Kuvend dhe për situatën në Partinë Demokratike. “Ku është kryeministri? E dimë...

Rusia do të pushtojë Ukrainën në shkurt?! Biden paralajmëron Zelenskyyn

Shtëpia e Bardhë tha se Presidenti Joe Biden paralajmëroi të enjten presidentin e Ukrainës se ekziston një “mundësi e dukshme” që Rusia të ndërmarrë...

Shefi serb i Armando Brojës ‘sulmon’ ashpër Presidentin Vuçiç

Dragan Solak është pronari i ri i Southamptonit të Armando Brojës. Ai nuk i ka aspak mirë punët me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç. Pasuria...

Mjaltë me sodë buke/ Kura plot përfitime për stomakun dhe mëlçinë

Soda e bukës është përdorur që në lashtësi kundër një sërë sëmundjesh dhe problemesh dermatologjike. Ajo është shumë e suksesshme, jo vetëm në gatim por...

Katër shenjat e Horoskopit që do të dashurohen në shkurt, ja datat

Nëse jeni beqarë dhe i përkisni një prej shenjave të mëposhtme, shkurti është muaji juaj. Yjet premtojnë ndryshime të mëdha në aferat tuaja të...

Kriza Rusi-Ukrainë, Australia ofron gaz për Evropën

Australia ka ofruar gaz natyror të lëngshëm shtesë për Evropën, nëse Rusia vendos të ndërpresë furnizimet me energji ndërsa rriten tensionet lidhur me Ukrainën. Ndërsa...