22.01.2022 06:16
Home Tags Matthew Karnitschnig

Tag: Matthew Karnitschnig

Basha: Shpallja e Berishës ‘non grata’ në fillim ishte ‘shok’ për ne, por ai...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sulmoi nga Durrësi ish-kryeministrin Sali Berisha, teksa e cilësoi një pakicë atë dhe grupin e tij mbështetës, që...

“Shoqet më kanë ngacmuar të dashurin” Moderatorja shqiptare zbulon detajet për jetën private

Moderatorja e njohur e sportit, Lei Kraja, është një personazh shumë i pëlqyer për publikun, pasi vazhdimisht ka marrë vëmendjen me intervistat e ndryshme,...

Antimitingjet e PD-së/ Takimi me demokratët në Durrës, kryetari i PD-së Basha pritet me...

Kryedemokrati Lulzim Basha do të zhvillojë një takim pasditen e kësaj të shtune me demokratët e Durrësit, në kuadër të një turi takimesh në...

Nuk u vaksinuan, Italia pezullon në vend dy mijë mjekë

Refuzimi për t`u vaksinuar nga koronavirusi i kushtoi vendin e punës gati 2 mijë mjekëve dhe dentistëve në Itali. Asociacioni Kombëtar Italian i Mjekëve sqaroi...

Rama ndan fotot: S’mund ta quash veten patriot, e aty për aty të bësh...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga aksioni i pastrimit në disa qytete në vendin tonë. Rama shkruan se zbatimi i planit të pastrimit është...

Abuzimet e Dukës me afrimet në Kombëtare, Granit Xhaka rrëfen si iu refuzua fanella...

Armando Duka mund të konsiderohet me plot gojë si “Sulltani” i Federatës Shqiptare të Futbollit. Prej 20 vitesh në postin e Presidentit, mes hijeve...

21 janari bashkon Bashën dhe Berishën/ Ja si u tërhoq kreu i PD-së nga...

Berisha dhe Basha shkuan në prag gjakderdhje për selinë e partisë, por vijojnë të zbatojnë kodin e heshtjes për 21 Janarin. Kreu i PD-së...

Kur tërhiqet pandemia? Mjeku Ilir Alimehmeti parashikon fillimin e muajit mars

E gjithë bota ka 2 vite që sprovohet nga pandemia e Covid 19-tës. Por së fundmi, epidemiologët po artikulojnë deklarata pozitive. Sipas tyre, ardhja e...

Dj Sardi bëhet baba për herë të parë dhe tregoi emrin e veçantë të...

Në dhjetor të vitit që lamë pas, Iconstyle.al tregoi ekskluzivisht se Dj Sardi po bëhej baba për herë të parë. Më vonë, vetë Sardi dhe...

“Më mirë me Monikën”/ Arbëri flet për nominimin: Iu vunë shokut të Ilirit, nëse...

Arbër Sulstarova u dënua nga “Vëllai i Madh” pasi dha informacion nga jashtë. Imuniteti që fitoi nga hapja e kutisë së pandorës iu hoq,...