28.01.2022 02:44
Home Tags La République En Marche

Tag: La République En Marche

Omicron “pushton” Turqinë, rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Turqia ka shënuar rekord të rasteve të reja me COVID duke regjistruar numrin më të lartë të infeksioneve që prej fillimit të pandemisë. Autoritetet shëndetësore...

Berisha kërkoi që Shqipëria të çonte municione në Ukrainë, paralajmëron Rama: Do të dëgjoni...

Kryeministri Edi Rama duket se e ka dëgjuar fjalën e ish liderit të PD, Sali Berisha gjatë ditës së sotme. Berisha u rikthye në...

Çfarë do të bëjë nëse qytetarët dalin kundër Ballkanit të Hapur? Rama komenton edhe...

Kryeministri Edi Rama ka folur në emisionin “Open” për Këshillimin Kombëtar duke theksuar se nuk e bën për tu fshehur nga asnjë cështje tjetër,...

A e keni të qetë ndërgjegjen për Teatrin? Veliaj: E kam 100% të pastër

Kryetari i Bashkisë së Tiranës është i ftuar në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv përballë përballë gazetarëve Çim Peka e Enton Abilekaj dhe...

Pse nuk krijoni një parti të re? Berisha: Në 6 Mars koalicion me këdo,...

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin Opinion tha se ajo është e po e zaptuar nga brava dhe narkoshteti. Pse nuk krijoni një parti...

Berisha: Do marrim pjesë në zgjedhje, të dielën primaret për votimin e kandidatëve

I ftuar në emisionin “Opinion” Sali berisha pohoi se do të jetë pjesë e zgjedhjeve të pjesshme të 6 Marsit në disa nga bashkitë...

Rama flet për Këshillimin Kombëtar: Nuk është një histori bravash!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e djeshme pyetjen e 12 dhe të fundit të Këshillimit Kombëtar. Një pyetësor 4 faqesh +18 vjeç ku...

The explosion at the head of the Albanian Football Federation (AFF) house was set...

Arlen Hasanaj, a 34 years old man, was arrested on Tuesday on suspicion of being the perpetrator who planted the explosive at Armando Duka’s...

Live në dy televizione/ Beteja e audiencës në Facebook, Rama mund Berishën (shifrat)

Kryeministri Rama dhe ish-kryeministri Berisha jane paralelusht drejperdrejt ne dy medua te ndryshme. Rama ne Top Channel e Berisha ne TV klan. Por ne...

Këshillimi Kombëtar/ Rama: Ja pse vendosëm ta bëjmë anonime

Kryeminitri Edi Rama ka folur në emisionin “Open” për një nga nismat e ndërmarra nga qeveria. Më konkretisht për “Këshillimin kombëtar” që është një...