25.01.2022 02:04
Home Tags Kushi

Tag: Kushi

Armando Duka është shëmbëlltyra dhe gjasimi i kapitalizmit shqiptar

Nga Ilir Yzeiri Nëse Zoti do të kishte vepruar ashtu siç u soll me popullin e Izraelit kur u tha që të dalin nga Misiri...

Djali 22 muajsh porosit mobilie për shtëpinë përmes telefonit të nënës, si e priti...

Madhu Kumar po surprizohej çdo ditë, pasi në shtëpinë e saj në New Jersey, SHBA mbërrinin mobilie të porositura. “Personi i parë erdhi me kutinë,...

Raporti i TI për korrupsionin, Manja: 2022 do të shënojë rezultate konkrete, media aleti...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka komentuar raportin e Transparency International, në lidhje me korrupsionin në vend. Raporti tregonte që Shqipëria kishte zbritur një...

Çfarë i intereson ambasadores Kim në zgjedhjet e marsit!

Nga Dritan Hila Jemi ende pa filluar fushata elektorale, mirëpo motorët janë ndezur. Nisur nga gjendja e opozitës, pak presin ndryshime në hartë. Më e rëndësishme...

RAPORTI / Autoriteti i Konkurrencës: Ja skema korruptive e Armando Dukës me të drejtat...

Të tjera dokumente dalin në dritë që faktojnë abuzimet e Armando Dukës në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Bëhet fjalë për Autoritetin e...

NATO përgatitet për luftë

Ditët e fundit, përpjekjet e NATO-s dhe vendeve anëtare të saj për të kundërshtuar një pushtim të mundshëm rus të Ukrainës, janë përshpejtuar dhe...

‘Për këta zotërinj vendimet e gjykatave nuk vlejnë’/ Manja denoncon dy raste abuzimi në...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka denoncuar dy raste të abuzimit me detyrën të zyrtarëve të Kadastrës së Sarandës, që sipas tij nuk kanë...

Njihen si shenjat më të përgjegjshme të Horoskopit, janë miq dhe partnerë besnikë

Stabiliteti, modestia, besnikëria, mirëkuptimi…Shumë do të pajtohen se këto janë disa nga cilësitë më të mira që mund të gjejmë te një mik apo...

Donaldi i menduar shikon tatuazhin që ka bërë për Borën, zbulohet kuptimi

Trekëndëshi Bora-Donald-Trixa është kthyer tashmë në kryefjalën e çdo lajmi. Kjo e fundit la shtëpinë e “Big Brother VIP” disa ditë më parë, teksa...

Parashikimi i motit/ Sinoptikania: Çfarë na pret gjatë muajit shkurt, i ftohti do të...

Shqipëria është mbërthyer këtë të martë në temperatura mjaft të ulëta. Tirana ka shënuar temperature deri në -5 gradë Celsius. Sinoptikania Lajda Porja, në një...