22.01.2022 10:02
Home Tags Knesset

Tag: Knesset

Sot temperaturat shkojnë deri në -10 gradë, i gjithë vendi në mot ekstrem! Masa...

Vendi është 'pushtuar' nga një valë ekstreme e të ftohtit që pritet të na shoqërojë edhe për gjatë ditëve në vijim. Sipas MeteoAlb, ditën...

Studimi: Doza e 3 e vaksinës siguron 90% mbrojtje kundër Delta dhe Omicron

Dozat përforcuese rrisin mbrojtjen kundër varianteve Delta dhe Omicron, sipas tre studimeve që vlerësuan numrin e rasteve, shtrimet në spital dhe vdekshmërinë tek mijëra...

Temperaturat në minus, ja akset rrugore ku duhet të bëni kujdes

Kur shumë zona të vendit janë ‘pushtuar’ nga reshjet e borës, dhe të tjera zona po përballen me temperatura të ulëta, policia jep detaje...

Kohë e mirë për t’u larguar nga e zakonshmja, ja çfarë thonë yjet për...

Dashi Kjo është një kohë e mirë për t’u larguar për një kohë nga e zakonshmja. Ju keni qenë shumë i zënë dhe vërtet duhet...

I ftohti dhe dëbora, Rama: Vijon puna për pastrimin e zonave të mbuluara me...

I ftohti polar ka mbërthyer Shqipërinë, ndërsa ngricat dhe dëbora ka shkaktuar probleme në disa akse të caktuara. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën...

8 janari, Grida Duma: E prisja dhunën atë ditë sepse e njoh Sali Berishën

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma është takuar sot me gratë demokrate të LDG-së Berat. Duma ka deklaruar për mediat se ka ardhur momenti...

OBSH rekomandon dozë të reduktuar vaksine për fëmijët e mitur

Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi përdorimin e një doze të reduktuar të vaksinës së Pfizer kundër koronavirusit tek fëmijët e moshës 5-11 vjeç. Ky rekomandim...

Cristiano Ronaldo, Rangnick e kërcënon: Fjalimi pas shpërthimit të portugezit

Vazhdon telenovela te Manchester United mes Ralf Rangnick dhe Cristiano Ronaldo, pasi kampioni portugez është ankuar në mënyrë të dukshme për zëvendësimin gjatë sfidës...

Ndërhyrje e rrallë në zemër, Manastirliu vlerëson ekipin e kardiokirurgjisë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka shprehur mirënjohje dhe vlerësim për ekipin e mjekëve të Kardiokirurgjisë...

FATI YT/ Horoskopi 22 janar 2022

Dashi (21 Mars – 20 Prill) Shpenzimet ka të ngjarë të zgjerohen. Investimi në disa prona mund të jetë i drejtë. Sot do të merrni...