16.01.2022 11:14
Home Tags Britania

Tag: britania

Dostojevski, romancier apo mendimtar i madh?

Veprat e tij kanë “vënë në dyshim temat themelore të ekzistencës me thellësi të patejkalueshme” dhe shkrimtari është pa dyshim ndër më të famshmit...

Media britanike “The Guardian”: Një javë vendimtare për Brojën, klube të tjerë po interesohen...

E ardhmja e Armando Brojës mund të vendoset brenda javës së ardhshme. Ky është lajmi që ka publikuar sot e përditshmja e njohur britanike...

FATI YT/ Horoskopi 17 janar 2021

Dashi: Bëni kujdes nga xhelozia. Ndërsa në punë shmangni lodhjen e tepërt. Keni shumë projekte, por është mirë që të organizoheni vetë. Demi: Dita do...

Nisja e anijes kozmike “Orion”/ Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë nga NASA:...

Mediat shqiptare do mund të filmojnë imazhe dhe video të Sistemit të Nisjes Hapësinore të saj dhe anijes Orion të NASA-s. Ambasada e SHBA...

Punë inteligjente me ekspertë të huaj për të luftuar evazionin në paga

Skandali i publikimit të pagave gjatë muajit dhjetor, jo vetëm nxori në pah disa të dhëna sensitive për inidividët, por ai zyrtarizoi edhe një...

PBB për frymë pritet të shkojë mbi 600 mijë lekë

Prodhimi i Brendshëm Bruto për frymë, një tregues i rëndësishëm i performancës ekonomike dhe një njësi e dobishme për të bërë krahasime të standardeve...

Antimitingjet që po shpëtojnë Bashën nga Berishizmi

Nga Mero Baze/ Jo rastësisht antimitingu I parë I enveristëve ndodhi në Tropojë në Janar të vitit 1991. Qyteti nga I cili kishin dal dy...

“Dua 200 mln euro për 5 vite dhe 20 mln euro bonus!” | Dembele...

Xavi Hernández është shumë i zhgënjyer me Ousmane Dembélé. Trajneri i Blaugranas, i cili ka qenë një mbrojtës i vendosur i anësorit francez që...

Rigjallërimi i ekonomisë pas pandemisë, hapen mbi 16 mijë biznese

Numri i bizneseve, të reja të çelura për vitin 2021 llogaritet 16.090 biznese. Ekonomia shqiptare kaloi dy goditje, tërmetin e vitit 2019 dhe pandeminë...

Ja kujt shenja Horoskopi ju përkasin vrasësit serialë

Pandemia na futi në një botë të re, në të cilën koha e lirë shtohej, por hapësira ishte e kufizuar. Në këtë klimë, astrologjia përjetoi...