16.01.2022 08:34
Home Tags Bregu Perëndimor

Tag: Bregu Perëndimor

PBB për frymë pritet të shkojë mbi 600 mijë lekë

Prodhimi i Brendshëm Bruto për frymë, një tregues i rëndësishëm i performancës ekonomike dhe një njësi e dobishme për të bërë krahasime të standardeve...

Antimitingjet që po shpëtojnë Bashën nga Berishizmi

Nga Mero Baze/ Jo rastësisht antimitingu I parë I enveristëve ndodhi në Tropojë në Janar të vitit 1991. Qyteti nga I cili kishin dal dy...

“Dua 200 mln euro për 5 vite dhe 20 mln euro bonus!” | Dembele...

Xavi Hernández është shumë i zhgënjyer me Ousmane Dembélé. Trajneri i Blaugranas, i cili ka qenë një mbrojtës i vendosur i anësorit francez që...

Rigjallërimi i ekonomisë pas pandemisë, hapen mbi 16 mijë biznese

Numri i bizneseve, të reja të çelura për vitin 2021 llogaritet 16.090 biznese. Ekonomia shqiptare kaloi dy goditje, tërmetin e vitit 2019 dhe pandeminë...

Ja kujt shenja Horoskopi ju përkasin vrasësit serialë

Pandemia na futi në një botë të re, në të cilën koha e lirë shtohej, por hapësira ishte e kufizuar. Në këtë klimë, astrologjia përjetoi...

‘S’jam e llastuar, ai thjesht më do’, Dafina Zeqiri tregon dhuratën që mori nga...

Dafina Zeqiri dhe Dj Geek nuk ngurrojnë të shfaqin dashurinë për njëri-tjetrin në rrjete sociale. Këngëtarja nga Kosova së fundmi ka publikuar në rrjete...

Veliaj mbjell pemë te Liqeni Artificial: Një hapësirë e zaptuar prej kohësh i shtohet...

Kryebashkiaku Erion Veliaj e dha një lajm të mirë për qytetarët e Tiranës këtë të dielë nga parku i Liqenit Artificial. “Kemi operacion të veçantë....

Për kukuvajkat që vënë hallin e Bashës, para zgjedhjeve të vonuara në 6 bashki

Nga Ardit Rada/ Më në fund Ilir Meta është kthyer në staturën e Presidentit për t’u marrë me çështjet e shtetit. Them më në fund,...

155 sekonda dhe asist vendimtar! Luis Nani kthehet pas 4 vitesh në Serie A...

Nënshkrimi i ri i Venezias, Luis Nani, pranon se kishte “një fillim shumë të mirë” falë një asistimi brenda një minute e 55 sekondash...

Virozat dhe Covid, katër qendra shëndetësore në Tiranë veprojnë si urgjencë 24 orëshe

Dimri ka rritur numrin e urgjencave pediatrike nëpër poliklinika për shkak të qarkullimit të Covid dhe virozave. Sipas mjekëve, në kohën kur në vend...