28.01.2022 10:17
Home Tags 10 shtator

Tag: 10 shtator

Shpallja non grata/ Berisha: SHBA do ta korrigjojë gabimin, kam besim të thellë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ritheksuar se deklarimi non grata nga ana e SHBA-së është i bazuar në shpifje. I ftuar në emisonin Opinion në...

“Gati për një përgjigje të shpejtë ndaj Rusisë”, ambasada e SHBA në Tiranë publikon...

Ambasada e SHBA në Tiranë vijon të shpërndajë deklaratat e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me situatën e tensionuar në Ukrainë, për...

“Doli që ishin njerëzit e tyre”/ Veliaj për tritolin tek shtëpia e Dukës: Janë...

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka deklaruar se ai nuk ka lidhje me palën e tritolit duke iu referuar rastit të shpërthimit të portës së shtëpisë...

Ndahet nga jeta Dom Gjergj Simoni

Është ndarë nga jeta në moshën 89 vjeçare dom Gjergj Simoni, i cili për shume vite vuajti në burgjet e komunizmit bashke me një...

“Do vendosim në veprim edhe SPAK-un”/ Veliaj për padinë ndaj FSHF: Ka shkaktuar dëm...

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka zbardhur disa nga pikat e padisë ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit. Sipas Veliajt, pas prokurorisë së Tiranës do të...

Sondazhi i Euronews: Rama kryeson si lideri më i pëlqyer, Berisha lë prapa Bashën

Pëlqyeshmëria e Lulzim Bashës dhe Sali Berishës ka rënë krahasuar me fundin e vitit të kaluar. Rritje të pëlqyeshmërisë ka shënuar kryeministri Edi Rama: 50%...

Puna dhe dashuria, njihuni me shenjën më me fat për sot

Dashi Ju në një farë mënyre e gjeni mënyrën për të shprehur se si ndiheni ndaj një personi të caktuar, i cili kohët e fundit...

“S’jam më tifoz me Juventus”, Rama: E kam tradhtuar me Interin një herë, këtë...

Teksa në studion e ‘Open’ u fol në lidhje me debatin mes kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe Armand Dukës që kandidon...

Rama për zgjedhjet e 6 Marsit: Ne do të shkojmë me një ofertë për...

Kryeministri Edi Rama është i ftuar në Open në Top Channel ku edhe për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. Rama tha në këto...

Rama flet për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, çfarë do të ndodh nëse Bullgaria...

Në emisionin “Open”, kryeministri Edi Rama komentoi pyetjen e 11-të të Këshillimit Kombëtar që ka të bëjë me aplikimin e Shqipërisë për anëtarësim në...