26.01.2022 12:34
Home Kërko

- rezultatet e kërkimit

If you're not happy with the results, please do another search

Britania heq masat anticovid/ Në aeroport nuk kërkohet më tampon dhe as karantinë

Pas hyrjes në lojë të policisë metropolitane për të hetuar shkeljet anti-covid të bëra nga Boris Johnson në ambientet e kryeministrisë si një rast...

Gjini: Të enjten, mësimi do të vijojë normalisht

Drejtoresha e Politikave dhe Strategjive të Zhvillimit të Arsimit dhe Sportit, Zamira Gjini, bëri të ditur se, pas vendimit të Ministrisë së Arsimit dhe...

“Shkoni lëpihuni! E ekzagjeroi se u vesh me të zeza”/ Einxhel nevrikos keq Donaldin:...

Një debat i ashpër ka nisur mes Einxhel dhe Donald për faktin që nuk kanë pasur asnjë komunikim me njëri-tjetrin. Që kur Donaldi nuk zgjodhi...

Zgjedhjet lokale, PD e Bashës depoziton emrat e anëtarëve të KZAZ-ve

Partia Demokratike ka dërguar kërkesën për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit. Ndërkaq, selia blu po ashtu ka...

Dëshmia nga SHBA: Berisha do të arrestohet! Në emër të vuajtjeve të njerëzve si...

Sotiraq Naçi dëshmoi nga SHBA për emisionin “Shqip” të gazetares Rudina Xhunga, për jetën e tij, bizneset dhe gjithçka që iu shkatërrua gjatë viteve...

Borrell: Presim që Kosova dhe Serbia të bëjnë përparim në dialog

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ia ka bërë sot të qartë Serbisë se progresi i të drejtave të njeriut në sundimin e ligjit...

Fati yt/ Horoskopi, 26 janar 2022

Dashi: Dita e sotme do të jetë me perspektiva të shkëlqyera për romancën tuaj. Kulmi maksimal do të arrihet në ditën e 28. Në...

Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima me COVID-19, 2,341 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të martën ka njoftuar për 26 viktima me COVID-19 dhe 2,341 të infektuar, bazuar në testimin e...

“Mos u ndiko nga presioni, mund të bësh sjellje të sforcuar”, Alesia nuk mban...

Pas takimit me Aldisin, Alesia pati një përplasje me Samiun, i cili e akuzoi për lojtare dhe për kamuflazh. Ai iu referua marrëdhënies me Albin....

Basha-Berisha, pajtim në emër të bashkisë së Vorës?!

Nga Skënder Minxhozi/ Një nisëm e deputetit demokrat Saimir Koreshi për të gjetur një kandidaturë për bashkinë e Lushnjes që të jetë i pranuar si...

Meta “arbitër” mes Berishës e Bashës dhe “kandari” i votave më 6 mars?!

Nga Jakin Marena Në Shqipëri po krijohet dalëngadalë një sistem bipolar politik, duke u orientuar gjithnjë e më shumë kahjen drejt formatimit të dy blloqeve...

“Kujdes të moshuarit”/ Këshillat e specialistëve për orët e acarta

“Gjatë ditëve të ftohta të dimirit, specialistët e Shëndetit Publik këshillojnë qytetarët që të përdorin veshje të trasha, të shamngin daljet herët në mëngjes...

Cilat janë shenjat më djallëzore të horoskopit!

Ujori Ujori konsiderohet një nga shenjat më të sjellshme e më të dashura të horoskopit. Urrejnë diskutimet e kota dhe ngritjen e zërit kur është...

Temperaturat e ulëta, MIE: Qarkullimi në akset rrugore, pa probleme

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës informoi sot për situatën e qarkullimit në vend, për shkak të motit me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore. Sipas...

Ja çfarë mendojnë banorët e “BB VIP” për diferencën e moshës midis Borës dhe...

Një nga situatat dhe çështjet më të komentuara në këtë “Big Brother Vip Albania” ka qenë padyshim lidhja e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt. Edhe...

Pas Vlahovic, Juventusi ka gati edhe supergoditjen tjetër të janarit nga Milani?

Tregu i transferimeve të Juventusit mund të mos ndalet në nënshkrimin e jashtëzakonshëm të Dushan Vlahovic, tashmë prane. Bardhezinjte, të cilët me serbin do t’i...

COVID-19/ BE: Ka ardhur koha që vendet të heqin kufizimet shtesë

Ka ardhur koha për të shqyrtuar heqjen e masave shtesë të udhëtimit të vendosura nga një numër shtetesh anëtare përtej rekomandimeve të BE-së,...

A do ketë aleanca fluide “pro Berishës” më 6 Mars?

Nga Mero Baze/ Të gjithë bien dakord se zgjedhjet e 6 Marsit janë një përpjekje për të verifikuar në terren atë që Lulzim Basha...

Demi dhe 4 shenja të tjera të horoskopit e dashurojnë jetën ekstravagante

Jeta plot luks, pasuri dhe madhështi është një synim primar i shumë njerëzve që të jetojnë një jetë plot ekstravagancë. Këta njerëz janë zakonisht...

“Nuk do gënjej”/ Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë: Nëse Donaldi do zgjaste...

Beatrix Ramosaj ka reaguar për herë të parë pasi doli nga shtëpia e Big Brother VIP dhe u tha se është në gjendje të...

Ilir Meta, shefi politik i partisë së Sali Berishës

Nga Ylli Pata Ilir Meta sot ka ndërmarrë dy akte të rëndësishme politike. Së pari ka shpallur krijimin e partisë së re të tij, “sovraniste”,...

Rama publikon pyetjen e 11-të të “Keshillimit Kombëtar: A duhet të ndahet Shqipëria nga...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta më parë pyetjen e 11-të të Këshillimit Kombëtar. Pyetja e 11-të ka të bëjë me anëtarësimin e Shqipërisë...

COVID-i i zgjatur, shkencëtarët zbulojnë një metodë për parashikimin e rrezikut

Shkencëtarët në Zvicër kanë njoftuar se për herë të parë kanë gjetur një mënyrë për të parashikuar nëse një pacient është në rrezik për...

Rrëfehet Armina Mevlani: Zeni e ka karakterin si mami, do të doja të ngjante...

Armina Mevlani, bashkejetuesja e djalit të Sali Berishës e ftuar në “Ftesë në 5”, ka treguar marrëdhënien me familjen e Shkëlzen Berishës. Armina tha se...

Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk e humbasin kurrë qetësinë!

Sipas astrologjisë çdo shenjë ka karakteristikat dhe të veçantat e saj. Por cilat janë shenjat që njihen për qetësinë dhe maturinë e tyre? Me sa...

BE-ja konfirmon vizitën e Escobarit dhe Lajçakut në Kosovë dhe Serbi

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell konfirmoi se javën e ardhshme në Kosovë dhe Serbi do të qëndrojë i dërguari i posaçëm...

Romeo reagon për herë të parë pas daljes së Beatrix

Beatrix Ramosaj, këngëtarja e njohur la shtëpinë e Big Brother VIP në spektaklin e ditës së premte. Pas përfundimit të spektaklit, nuk pati asnjë...

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: 2156 raste të reja në 24 orë. Humbin jetën...

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi...

Dokumenti/ Shoqata Rajonale Gjirokastër kërkesë FSHF-së: Na jepni emrat e delegatëve që do votojnë...

Shoqata Rajonale e Futbollit Gjirokastër i ka bërë një kërkese zyrtare Federatës Shqiptare të Futbollit në prag të zgjedhjeve që do mbahen për kryetarin...

Ja cilat janë pikat e dobëta të shenjave të horoskopit

Të dish pikat e tua të dobëta është e rëndësishme që të përmirësosh veten dhe të dish të mbrohesh në situata të vështira. Sipas...

BBC elozhe Brojës: I frymëzuar nga “Fenomeni” dhe i këshilluar nga Flo, po fluturon...

Blerja e Romelu Lukakut për gati 100 milionë stërlina në verë supozohej se do ta bënte Chelsea-n skuadrën favorite për të fituar titullin kampion...

“Do jetë beteja e jetës sime”, Veliaj për përplasjen me FSHF-në: Sporti duhet çliruar...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në një intervistë për Neës 24 për përplasjen me FSHF-në. Kryebashkiaku e cilësoi FSHF-në...

Nga pesëfishimi i investimeve në teknologji te reformimi i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dhe...

Modernizimi përmes dixhitalizimit dhe investimeve në teknologji, si dhe reformimi i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore janë dy nga shtyllat kryesore ku do të fokusohet...

Kushi në Këshillin Kombëtar për të Drejtat dhe Mbrojtjen e fëmijëve, Kushi: Sakrifica për...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Znj. Evis Kushi në Këshillin Kombëtar për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijëve ka deklaruar se prioriteti absolut i...

OBSH: Mos mendoni se COVID po arrin fundin e lojës, ka gjasa të dalin...

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se pandemia e koronavirusit është shumë larg përfundimit dhe paralajmëroi se variante të reja...

Dy humbje jete dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar dy viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar 2 mijë e 707...

Manastirliu mbledh Këshillin Kombëtar të Fëmijëve: Të forcojmë mekanizmat e mbrojtjes dhe mbështetjes së...

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e parë e Këshillit Kombëtar për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijëve i thirrur nga Ministrja e Shëndetësisë...

3 shenjat e horoskopit që stresohen për gjithçka!

Një mal me fatura për të paguar, jeta sentimentale shkon si mos më keq, performanca në punë nuk i pëlqen eprorëve, asgjë për të...

Të enjten kthimi i nxënësve në shkolla, Zamira Gjini: Shkollat u mbyllën edhe për...

Pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për të mbyllur të gjitha shkollat në vend, për të mbrojtur fëmijët nga kushtet e vështira atmosferike, ditën...

Bora Zemani nuk e harron dot Donaldin, ja detaji që po i fut të...

Moderatorja Bora Zemani ka qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes mediatike për historinë e saj të dashurisë me Donald Veshajn. Ajo madje shpesh herë merr...

Rama flet për inçizimin e FSHF ndaj Veliajt: I neveris përgjimet e bisedave mes...

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë për përplasjen mes kreut të FSHF Armando Duka dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Duke iu...

Borrell i rikujton kryeministres serbe dhe rruga e tyre drejt BE-se kalon nga Prishtina

Përfaqësuesi i politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Josep Borrell i ka përçuar si rrallë herë një mesazh të qartë Serbisë...

Pfizer dhe BioNTech nisin testet klinike për vaksinën kundër Omicron

Pfizer dhe BioNTech kanë nisur testet klinike për versionin e ri të vaksinës kundër Omicron, sipas një njoftimi për shtyp ditën e sotme. Studimi...

Veliaj: Fëmijët janë marrë peng nga një “bandë” me qendër në Shijak, kjo betejë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një prononcim të dhënë për edicionin informativ të lajmeve në “News 24”, tha se Armand Duka...

“Do jetë beteja e jetës sime”, Veliaj flet për përplasjen me FSHF-në: Talenti i...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në një lidhje ‘live’ me Neës24 për përplasjen me FSHF-në. Veliaj tha se nuk...

PS dërgon në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale

Partia Socialiste ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale të datës 6 mars.

“Acari dhe pandemia”, kufizime dhe ndërprerje pune në disa ambasada shqiptare në shtete të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme mesditën e kësaj të martë ka bërë me dije se për shkak të motit të keq dhe...

Balluku tregon ecurinë e punimeve në tuneëin e Llogarasë: Do ketë urën e vetme...

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ditën e sotme inspektoi punimet 60 ditore në tunelin e Llogarasë. Sipas inxhinierëve deri më tani puna ka ecur...

Armando Duka është shëmbëlltyra dhe gjasimi i kapitalizmit shqiptar

Nga Ilir Yzeiri/ Nëse Zoti do të kishte vepruar ashtu siç u soll me popullin e Izraelit kur u tha që të dalin nga Misiri...

Djali 22 muajsh porosit mobilie për shtëpinë përmes telefonit të nënës, si e priti...

Madhu Kumar po surprizohej çdo ditë, pasi në shtëpinë e saj në New Jersey, SHBA mbërrinin mobilie të porositura. “Personi i parë erdhi me kutinë,...

Britania heq masat anticovid/ Në aeroport nuk kërkohet më tampon dhe as karantinë

Pas hyrjes në lojë të policisë metropolitane për të hetuar shkeljet anti-covid të bëra nga Boris Johnson në ambientet e kryeministrisë si një rast...

Gjini: Të enjten, mësimi do të vijojë normalisht

Drejtoresha e Politikave dhe Strategjive të Zhvillimit të Arsimit dhe Sportit, Zamira Gjini, bëri të ditur se, pas vendimit të Ministrisë së Arsimit dhe...

“Shkoni lëpihuni! E ekzagjeroi se u vesh me të zeza”/ Einxhel nevrikos keq Donaldin:...

Një debat i ashpër ka nisur mes Einxhel dhe Donald për faktin që nuk kanë pasur asnjë komunikim me njëri-tjetrin. Që kur Donaldi nuk zgjodhi...

Zgjedhjet lokale, PD e Bashës depoziton emrat e anëtarëve të KZAZ-ve

Partia Demokratike ka dërguar kërkesën për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit. Ndërkaq, selia blu po ashtu ka...

Dëshmia nga SHBA: Berisha do të arrestohet! Në emër të vuajtjeve të njerëzve si...

Sotiraq Naçi dëshmoi nga SHBA për emisionin “Shqip” të gazetares Rudina Xhunga, për jetën e tij, bizneset dhe gjithçka që iu shkatërrua gjatë viteve...

Borrell: Presim që Kosova dhe Serbia të bëjnë përparim në dialog

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ia ka bërë sot të qartë Serbisë se progresi i të drejtave të njeriut në sundimin e ligjit...

Fati yt/ Horoskopi, 26 janar 2022

Dashi: Dita e sotme do të jetë me perspektiva të shkëlqyera për romancën tuaj. Kulmi maksimal do të arrihet në ditën e 28. Në...

Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima me COVID-19, 2,341 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të martën ka njoftuar për 26 viktima me COVID-19 dhe 2,341 të infektuar, bazuar në testimin e...

“Mos u ndiko nga presioni, mund të bësh sjellje të sforcuar”, Alesia nuk mban...

Pas takimit me Aldisin, Alesia pati një përplasje me Samiun, i cili e akuzoi për lojtare dhe për kamuflazh. Ai iu referua marrëdhënies me Albin....

Basha-Berisha, pajtim në emër të bashkisë së Vorës?!

Nga Skënder Minxhozi/ Një nisëm e deputetit demokrat Saimir Koreshi për të gjetur një kandidaturë për bashkinë e Lushnjes që të jetë i pranuar si...