25.01.2022 01:25
Home Teknologji

Teknologji

Një milion milje larg Tokës, teleskopi hapësinor James Webb shënon histori, arrin ndalesën e...

Teleskopi hapësinor më i madh dhe më i fuqishëm në botë më në fund ka arritur në destinacionin e tij përfundimtar një milion milje...

Twitter ndjek trendet, foto të profilit me NFT

Rrjeti social ka lejuar përdoruesit të shikojnë foto të ndryshme të profilit. Twitter ka njoftuar se ka promovuar një mjet që lejon përdoruesit të shohin...

TikTok pritet të prezantojë opsionin për abonim

Për momentin, nuk ka detaje se kur, kur dhe si do të jetë i disponueshëm funksioni, por kompania thekson se është duke e testuar...

Lajmi i keq: Së shpejti mund t’ju duhet të paguani për të parë postime...

A do të paguanit për të parë përmbajtje në Instagram? Pronari i platformës së mediave sociale mendon se ju mundeni.Kompania Meta po prezanton një...

Të sigurt fjalëkalimin? Si ta zgjidhni atë sipas F-Secure

Si të zgjidhni një fjalëkalim të sigurt? Ne të gjithë merremi me fjalëkalime në baza ditore. Kur është e mundur të merret në konsideratë...

Ja si mund t’iua vjedhin llogarinë në WhatsApp

Muajt ​​e fundit janë tentuar mashtrime të ndryshme ndaj përdoruesve, përfshirë edhe ato të WhatsApp. Megjithatë, në shumicën e rasteve, këto ishin mashtrime që...

Instagram, Stories me lëvizje vertikale si Reel: ja se si do të jenë

Për gati një vit, Instagram ka konfirmuar se është duke punuar në një mënyrë të re për të konsultuar Stories, me një dizajn të...

Google Maps nuk është më aplikacioni kryesor për navigimin dhe hartat offline

Google Maps konsiderohet përgjithësisht aplikacioni më i mirë i navigimit. Është falas, funksionon si në Android ashtu edhe në iPhone, ka shumë më tepër sesa...

Uplift Western Balkans Demo Day kurorëzon rrugëtimin 4 mujor të startupeve të Ballkanit Perëndimor

Nga një kompani e dizajnimit dhe prodhimit të hapësirave rikrijuese tek një platformë për mësimin e arkitekturës duke luajtur, 10 startupe nga Ballkani Perëndimor...

Lind ‘WeVoz’, një rrjet social vetëm me mesazhe zanore

Star-up sicilian ‘WeVoz’, nga Termini Imerese, i specializuar në ‘përmbajtje vokale’, ka lançuar në treg një rrjet të ri social “made in Italy” tërësisht...