25.01.2022 02:54
Home Politike

Politike

“Gjuha e përdorur në nje dhomë zhveshje vetëm me burra”/ Veliaj: Fëmijët janë marrë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një prononcim të dhënë për edicionin informativ të lajmeve në “News 24”, tha se Armand Duka...

“Do jetë beteja e jetës sime”, Veliaj flet për përplasjen me FSHF-në: Talenti i...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në një lidhje ‘live’ me Neës24 për përplasjen me FSHF-në. Veliaj tha se nuk...

PS dërgon në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale

Partia Socialiste ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale të datës 6 mars.

Balluku tregon ecurinë e punimeve në tuneëin e Llogarasë: Do ketë urën e vetme...

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ditën e sotme inspektoi punimet 60 ditore në tunelin e Llogarasë. Sipas inxhinierëve deri më tani puna ka ecur...

Raporti i TI për korrupsionin, Manja: 2022 do të shënojë rezultate konkrete, media aleti...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka komentuar raportin e Transparency International, në lidhje me korrupsionin në vend. Raporti tregonte që Shqipëria kishte zbritur një...

‘Për këta zotërinj vendimet e gjykatave nuk vlejnë’/ Manja denoncon dy raste abuzimi në...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka denoncuar dy raste të abuzimit me detyrën të zyrtarëve të Kadastrës së Sarandës, që sipas tij nuk kanë...

‘Kadastra e Durrës të shkrihet totalisht’, Ministria e Drejtësisë: Shkelje flagrante të ligjit! Sinkronizim...

Ministria e Drejtësisë do të shkrijë Agjencinë Shtetërore të Kadastrës në Durrës. Ministri Ulsi Manja në një komunikim me mediat u shpreh se bëhet...

BE ndryshon rregullat anti-Covid për udhëtimet

Këshilli i Bashkimit miratoi sot një rekomandim që ka për synim lehtësimin e lëvizjes së lirë të sigurtë në Bashkimin Europian gjatë pandemisë COVID-19....

Prag lufte, ambasada e SHBA në Tiranë shpërndan mesazhin e fortë: Rusia ka dy...

Ambasada Amerikane në Tiranë vijon të reagoj lidhur me konfliktin mes Ukrainës dhe Rusisë, ku nuk përjashtohet mundësia e një lufte. Ambasada ka shpërndarë një...

Këshillimi Kombëtar/ Rama zbulon pyetjen e 10 dhe fton qytetarët: Bëhuni pjesë e këtij...

Kryeministri Edi Rama, ka zbuluar në rrjete sociale pyetjen e 10-ë të pyetësorit të Këshillimit Kombëtar me qytetarët. Kreu i qeverisë i shpreh falenderimin mbi...