25.01.2022 02:29
Home Lajme Sociale

Sociale

“Acari dhe pandemia”, kufizime dhe ndërprerje pune në disa ambasada shqiptare në shtete të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme mesditën e kësaj të martë ka bërë me dije se për shkak të motit të keq dhe...

Djali 22 muajsh porosit mobilie për shtëpinë përmes telefonit të nënës, si e priti...

Madhu Kumar po surprizohej çdo ditë, pasi në shtëpinë e saj në New Jersey, SHBA mbërrinin mobilie të porositura. “Personi i parë erdhi me kutinë,...

Parashikimi i motit/ Sinoptikania: Çfarë na pret gjatë muajit shkurt, i ftohti do të...

Shqipëria është mbërthyer këtë të martë në temperatura mjaft të ulëta. Tirana ka shënuar temperature deri në -5 gradë Celsius. Sinoptikania Lajda Porja, në një...

Nata e acartë me temperatura nën zero në të gjithë vendin, akset ku kalohet...

Reshjet e dëborës dhe ngricat nga temperaturat e ulëta kanë qenë prezente në një pjesë të madhe të vendit, por Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton...

Thyhet rekordi në Mal të Zi, shënohet temperatura më e ulët

Në Mal të Zi është shënuar temperatura rekord në historinë e vendit. Mëngjesin e sotëm në fshatin Kosanicë të komunës së Plevlës, është regjistruar temperaturë...

Temperaturat nën 0°C, Balluku: Nuk ka probleme me qarkullimin, furnizimin me ujë dhe energji

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës, informoi sot lidhur me situatën në vend në kushtet e motit me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore. Ministrja...

Kamera ‘kap mat shoferët’, momentet kur shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, në pranga 10...

10 drejtues mjetesh janë arrestuar javën e kaluar në Elbasan, pasi u kapën duke shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia rrugore njofton se janë pezulluar...

7 truke që do shëtojnë makinën tuaj në ditët e ftohta

Gjetja e makinës tuaj të ngrirë në mëngjes mund të largojë të gjitha ndjenjat magjike që zakonisht na ofron dimri dhe bora. Por ju...

Tritoli në shtëpinë e Dukës, shoqërohen 10 persona: Çfarë kapën kamerat

Shtëpia e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është ende një vendngjarje edhe mëngjesin e sotëm. Një sasi lënde plasëse u vendos...

Hapet thirrja për Auditues Klinikë, Ministria e Shëndetësisë: Mund të aplikojnë të gjithë mjekët,...

Tiranë, 25 Janar – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur thirrjen për aplikim për Auditues Klinikë. Sipas njoftimit të ministrisë çdo mjek,...