25.01.2022 03:08
Home Lajme Kronike

Kronike

Moti i keq detyron mbylljen e Shkollave në Greqi dhe Turqi

Teksa temperaturat kanë arritur në minus 14 gradë celcius në Greqi, autoritetet kanë marrë vendimin për mbylljen e një numri të madh shkollash. Të...

Skandali i pagave, jep dorëheqjen Drejtori i Sistemit Informatik të Tatimeve! Vihet në dispozicion...

Pas skandalit të publikimit të pagave, Drejtori i Sistemit Informatik të Tatimeve ka dhënë dorëheqjen dhe është vendosur në dispozicion të hetimeve. Lista e...

SPAK për arrestimin e Lefter Kokës: Objekt i hetimit, kontrata për inceneratorin e Elbasanit

SPAK dha sot një njoftim zyrtar për arrestimin e ish-ministrit Lefter Koka. Në njoftim thuhet se objekt i hetimit është kontrata për inceneratorin e...

Boksieri shqiptar ekzekutohet me breshëri plumbash në derën e palestrës

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur rreth 1 orë më parë në Greqi, ku viktimë ka mbetur boksieri i njohur me origjinë shqiptare,...

Ngjarja në Deçan, reagon Xhaçka: Pikëllim e dhimbje për tragjedinë në Kosovë të shkaktuar...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Drejt një autobusi me nxënës është qëlluar me armë zjarri...

COVID “mbyll” Sllovakinë, në Gjermani mbi 100 mijë humbje jete nga koronavirusi

Në Gjermani, situata epidemiologjike nga COVID-19 sa vjen e përkeqësohet, duke kaluar shifrën e 100 mijë vde kjeve. Në Evropë, Gjermania është vendi i...

Video/ Heronjtë e Tiranës – Ja momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën nga flakët që...

Zjarrfikësit e Tiranës kanë shpëtuar një fëmijë, shtëpia e të cilit u përfshi nga flakët. Në video duket heroi zjarrfikës, i cili mban në...

E trishtë, Covid-19 i merr jetën mësueses nga Elbasani

Dhimbje dhe trishtim në Elbasan. Kovidi i merr jetën mësueses Blerina Lamçja (Hoxholli) e cila ishte pjesë e stafit në shkollën “Zëra Jete”. Pak ditë...

Faktet dhe gjurmë/ Pse është tmerruar Fatmir Mediu nga hapja e dosjes së Gërdecit,...

Nga Adriatik Dovi/ Ish ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu u shfaq dje i shqetësuar në një konferencë për shtyp, bashkë me avokatin e tij...

Makina inteligjente kap mat 219 shoferë: Ja shpejtësia marramendëse me të cilën ecnin

Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore po kryen monitorime intensive me makinën inteligjente, duke e vendosur me afate të shkurtra kohore në shumë...