25.01.2022 03:29
Home Kryesoret

Kryesoret

Të enjten kthimi i nxënësve në shkolla, Zamira Gjini: Shkollat u mbyllën edhe për...

Pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për të mbyllur të gjitha shkollat në vend, për të mbrojtur fëmijët nga kushtet e vështira atmosferike, ditën...

Rama flet për inçizimin e FSHF ndaj Veliajt: I neveris përgjimet e bisedave mes...

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë për përplasjen mes kreut të FSHF Armando Duka dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Duke iu...

“Do jetë beteja e jetës sime”, Veliaj flet për përplasjen me FSHF-në: Talenti i...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në një lidhje ‘live’ me Neës24 për përplasjen me FSHF-në. Veliaj tha se nuk...

Armando Duka është shëmbëlltyra dhe gjasimi i kapitalizmit shqiptar

Nga Ilir Yzeiri/ Nëse Zoti do të kishte vepruar ashtu siç u soll me popullin e Izraelit kur u tha që të dalin nga Misiri...

Raporti i TI për korrupsionin, Manja: 2022 do të shënojë rezultate konkrete, media aleti...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka komentuar raportin e Transparency International, në lidhje me korrupsionin në vend. Raporti tregonte që Shqipëria kishte zbritur një...

RAPORTI / Autoriteti i Konkurrencës: Ja skema korruptive e Armando Dukës me të drejtat...

Të tjera dokumente dalin në dritë që faktojnë abuzimet e Armando Dukës në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Bëhet fjalë për Autoritetin e...

‘Për këta zotërinj vendimet e gjykatave nuk vlejnë’/ Manja denoncon dy raste abuzimi në...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka denoncuar dy raste të abuzimit me detyrën të zyrtarëve të Kadastrës së Sarandës, që sipas tij nuk kanë...

Parashikimi i motit/ Sinoptikania: Çfarë na pret gjatë muajit shkurt, i ftohti do të...

Shqipëria është mbërthyer këtë të martë në temperatura mjaft të ulëta. Tirana ka shënuar temperature deri në -5 gradë Celsius. Sinoptikania Lajda Porja, në një...

‘Kadastra e Durrës të shkrihet totalisht’, Ministria e Drejtësisë: Shkelje flagrante të ligjit! Sinkronizim...

Ministria e Drejtësisë do të shkrijë Agjencinë Shtetërore të Kadastrës në Durrës. Ministri Ulsi Manja në një komunikim me mediat u shpreh se bëhet...

MEPJ: Greqia shtyn masat aktuale anti-COVID deri më 7 shkurt

Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-COVID deri më 7 shkurt 2022. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton sot se, “të gjithë shtetasit shqiptarë...