25.01.2022 03:33
Home INTERVISTA

INTERVISTA

Veliaj: Kemi çuar informacione në institucione ndërkombëtare për Dukën dhe mafian e FSHF për...

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha sot në 'Repolitix' në Report Tv se i kanë dërguar informacione institucioneve ndërkombëtare mbi Armand Dukën...

Kur tërhiqet pandemia? Mjeku Ilir Alimehmeti parashikon fillimin e muajit mars

E gjithë bota ka 2 vite që sprovohet nga pandemia e Covid 19-tës. Por së fundmi, epidemiologët po artikulojnë deklarata pozitive. Sipas tyre, ardhja e...

Shkëlqim Hajdari zbardh detajet e hetimeve për ’21 Janarin’: FBI faktoi se Garda qëlloi...

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, në një intervistë për gazetën “SOT” ka folur për protestën e 21 Janarit të vitit 2011. Dje u mbushën plot 11...

“Duhet të hapen sa më shpejt negociatat me Shqipërinë e RMV”, ministrja gjermane: Po...

Anna Lührmann, ministrja gjermane e shtetit për Evropën dhe Klimën, shpjegon në një intervistë ekskluzive me DW prioritet e Gjermanisë në Ballkanin Perëndimor. Deutsche Welle:...

PS-PD ‘përplasje’ për afatet, Felaj: Opozita varrosi Komisionin Hetimor të Inceneratorëve, e përdorën politikisht!...

Opozita dhe maxhoranca nuk kanë rënë dakord për zgjatjen e afatit të punimeve për Komisionin Hetimor të Inceneratorëve. Zëvendëskryetarja e Komisionit, Ermonela Felaj thotë...

Gjikondi: Meta karagjoz, pas shkarkimit shpallet ‘Non Grata’! Berisha s’ka shanse të futet në...

Juristja Brisida Gjikondi tha për Report Tv se vendimi i presidentit Ilir Meta për të shpallur datën zyrtare të zgjedhjeve të pjesshme vendore përmes...

SHBA mbështet sërish Ballkanin e Hapur/ Yuri Kim: Shqipëria po punon mirë me fqinjët...

SHBA ka shprehur sërish mbëtetjen e saj për Ballkanin e Hapur. Ambasadorja Yuri Kim, në një intervistë në 'Euronews, u shpreh se Ballkani i...

“Më kanë kërcënuar!” Eni Çobani rrëfen anën e errët të profesionit të saj

Eni Çobani ka qenë pjesë e ekranit shqiptar për një kohë të gjatë, edhe pse rrallë herë tregon detaje për jetën e saj personale....

Virozë apo Covid? Epidemiologu Alimehmeti tregon se kur duhet të shkojmë te mjeku

Epidemiologu Ilir Alimehmeti i ftuar në një intervistë televizive, ka folur për virozat dhe variantet e ndryshme të kovidit të cilat po qarkullojnë njëkohësisht...

Rama për ”Financial Times”: Shqipëria nuk do të heqë kurrë dorë nga Evropa dhe...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka bërë thirrje liderëve të Ballkanit Perëndimor që të refuzojnë propozimet e fuqive të jashtme dhe të kenë...