25.01.2022 02:07
Home Ide Opinione

Opinione

Armando Duka është shëmbëlltyra dhe gjasimi i kapitalizmit shqiptar

Nga Ilir Yzeiri Nëse Zoti do të kishte vepruar ashtu siç u soll me popullin e Izraelit kur u tha që të dalin nga Misiri...

Çfarë i intereson ambasadores Kim në zgjedhjet e marsit!

Nga Dritan Hila Jemi ende pa filluar fushata elektorale, mirëpo motorët janë ndezur. Nisur nga gjendja e opozitës, pak presin ndryshime në hartë. Më e rëndësishme...

Iluzioni i zgjedhjeve në betejën për Federatën e Futbollit

Mero Baze/ Mund të ketë probleme etike dhe takti, debati në një mbledhjen ku Erion Veliaj në cilësinë e pronarit të klubit “Tirana” kërkon...

Të fshehtat që nxori kreu i PD Shkodër, kush i ngriti strukturat paralele në...

Nga Ylli Pata/ Kryetari i Partisë Demokratike të Shkodrës, Xhevdet Amuli, ka folur në një intervistë për televizionin lokal Star Plus, e cila ka...

Fatos Lubonja: Si e rrahën barbarisht piktorin dhe publicistin e njohur Edi Rama, horrat...

Nga Fatos Lubonja/ (Botuar ne gazeten “Koha Jone”, me 24 janar 1997) Parmbrëmë natën, kapuçonë të zinj goditën barbarisht me leva dhe doreza hekuri Edi Ramën...

Pse Basha dhe Berisha janë peng i njëri-tjetrit!?

Nga Ben Andoni/ Një politikan i mirë duhet t’i përballë kohërat dhe duhet të dijë realisht të jetë përgjegjës për vendimet e tij. Për fat...

Ndahuni nga Armando Duka që ka shuar futbollin në gjysmën e Shqipërisë

Nga Erion Braçe/ ARMANDO DUKA PO KERKON NJE MANDAT TE GJASHTE! KA SHUAR FUTBOLLIN NGA GJYSMA E #SHQIPERISE DHE ENDE KERKON TE QENDROJE! Nje #SUPERLIGE e vogel, ka perjashtuar gjysmen...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga Mero Baze/ Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

Manipulimi i votave për kreun e PD nxorri zbuluar krizën morale të lidershipit

Nga Edvin Kulluri/ Te dashur miq! Deklarata e djeshme e Edi Palokes perben nje akt thellesisht politik! Pavaresisht se personalisht mund ta kete demtuar, sherbimi qe...

Çfarë dimë mbi krizën në Ukrainë?

Papa Françesku bëri thirrje për zhvillim e një dite lutjesh për paqe, të mërkurën më 26 janar. Papa tha se lutjet do t’i drejtohen...