25.01.2022 01:25
Home Bota Rajoni

Rajoni

Greqi/ Rreth 20 mijë të infektuar dhe 111 humbje jete nga Covid 19

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 19075 raste të reja me COVID-19 dhe 111 viktima. 665 persona është numri i të intubuarve,...

Trau i Albin Kurtit për shqiptarët, qytetarët protestë në Morinë: Vendim i padrejtë, dy...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka marrë vendim për t’i vendosur masa drastike udhëtrëve që duan të hyjnë në Kosovë përmes doganës së Morinës....

Dy ditë vendimtare për integrimin! Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut përgatiten për mbledhje të...

Me një qasje të re më dinamike, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria do të bëjnë përpjekje këto dy ditë që t’i japin fund mosmarrëveshjeve...

Zëvendeskryeministri i parë Grubi: Vendimi i Kosovës na befasoi, lusim qeverinë t’i rishqyrtoj masat

Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi nuk e ka mirëpritur vendimin e fundit të Qeverisë së Kosovës ku si kusht për...

Masa të reja për hyrjen në Kosovë, Maqedonia kërkon të rishqyrtohet urgjentisht vendimi

Nga dita e djeshme në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja Anti-COVID. Me masat e reja parashihet që çdo person i cili...

I ftohti ekstrem, Greqia gati të mbyllë shkollat

Një vendimin për mbylljen e shkollave për shkak të motit të keq, duket se do merret nga autoritetet për ditët në vijim në Greqi. Konkretisht,...

‘Dil vogëlush, shqiptarët s’na komandojnë dot’, Abazoviç reagon për herë të parë pasi u...

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi dhe lideri i Lëvizjes Qytetare URA, Dritan Abazoviç, tha se nuk është zemëruar nga ofendimet e rënda të qytetarëve,...

Ministrja gjermane: Kosova duhet përfshirë në ‘Open Balkan’

Kosova duhet të përfshihet te nisma e 'Ballkanit të Hapur', pasi kjo është thelbësore për Gjermaninë. Ky është opinion zyrtar i shtetit gjerman, shprehur...

‘Omicron 2’, mjekët: Ky nënvariant qëndron i fshehur dhe nuk zbulohet lehtë nga testet

Greqia i është shtuar listës së vendeve ku është zbuluar nënvarianti i ri Omicron 2, i cili tashmë është përhapur gjerësisht në Danimarkë dhe...

Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria drejt një fillimi të ri

Vetëm 200 kilometra i ndajnë kryeqytetet e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë nga njeri-tjetri, e megjithatë nevojiten më shumë se katër orë udhëtim nëpër...