Dashi

Largohuni nga ata persona të cilët ju gjykojnë vazhdimisht. Mund të bëni edhe pa ta. Do të ndiheni të kënaqur edhe vetëm me shoqërinë e partnerit/es. Beqarët nuk duhet të jenë shumë kërkues, sepse ndryshe do vazhdojnë të mbesin vetëm. Për financat kombinimi i yjeve do jetë i favorshëm.

Demi

Rivalitet në dashuri dhe punë. Sot Mërkuri do t’jua vështirësojë pak ditën ju që jeni të dashuruar. Për të dalë paq duhet të përdorni të gjithë diplomacinë tuaj. Beqarët nuk duhet të nxitohen dhe të pranojnë të gjitha ftesat që do iu bëhen. Financat do jenë goxha të mira.

Binjakët

Sot njeriu juaj i zemrës do t’ju zhgënjejë dhe do t’ju nevrikosë shumë. Megjithatë dita e punës do t’ju shkojë mirë. Kujdesuni për shëndetin. Për beqarët ka mundësi të ndodhi ndonjë mrekulli deh gjithçka mund të ndryshojë përgjithmonë. Financat do i keni gjatë gjithë kohës nën kujdes.

Gaforrja

Një diskutim i mundshëm me personin e zemrës parashikohet për sot. Në punë duhet të jeni më të rregullt dhe të vini më shumë sistemim. Beqarët do kenë një ditë harmonike dhe të mbushur me takime interesante që duhet t’i shfrytëzojnë. Në planin financiar do të keni vështirësi.

Luani

E keni nënvlerësuar partnerin/en dhe tani do të vuani pasojat. Mundohuni që të jeni më të kujdesshëm dhe jo të pavendosur. Beqarët duhet të tregohen më të duruar që të gjejnë personin e përshtatshëm. Në planin financiar situata ka për të qenë kritike.

Virgjëresha

Ditë e shkëlqyer për të dashuruarit. Do të shqetësoheni për shkak të një personi të tretë, por nga pasditja gjithçka do t’i kthehet normalitetit. Beqarët duhet t’i lënë gjërat të rrjedhin vetë sepse kështu kanë për tu ndjerë edhe më mirë. Buxhetin do e keni në vëmendje dhe gjërat do jenë nën kontroll.

Peshorja

Në dashuri do t’ju jepen raste dhe mundësi shumë të mira. Mos u izoloni, por dëgjojeni pa frikë me persona të ndryshëm. Beqarët do ndihen mjaft mirë edhe ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë të ndryshojnë statusin. Financat do kenë lëkundje pas disa shpenzimeve.

Akrepi

Kjo do të jetë një ditë veçanërisht e rrezikshme për historitë e dashurive. Do të përfliteni nga të tjerët dhe kjo do bëjë që t’ju pushtojë nervozizmi. Beqarët duhet t’i mendojnë gjërat më seriozisht dhe nuk duhet të humbin asnjë mundësi. Gjendja e financave do jetë goxha e mirë.

Shigjetari

Një takim i veçantë me njeriun e zemrës që nuk e organizonit prej kohësh do t’jua bëjë ditën e bukur të dashuruarve. Përveç kësaj, e gjithë dita do të jetë e zakonshme. Beqarët do jenë të paarsyeshëm dhe mund të pranojnë çdo ftesë pa i menduar pasojat. Në planin financiar mund të ndërmerrni edhe rreziqe.

Bricjapi

Nëse gjërat që keni për të bërë ju duken të shumta, atëherë mundohuni që të seleksiononi ato që për ju janë më të rëndësishmet. Dedikoji kohën e duhur edhe njeriut tuaj të zemrës. Beqarët do jenë sharmantë dhe joshës, gjithçka do ju ecë më së miri. Buxheti do jetë gjithë kohës i ekuilibruar.

Ujori

Mundohuni që të jeni super tolerantë për diskutimet që do të ndodhin në marrëdhënien tuaj në çift. Tregohuni sa më pozitiv. Beqarët do kenë mundësi reale për lidhje afatgjatë e cila do ju japin shumë kënaqësi. Buxheti ka për të qenë i paqëndrueshëm.

Peshqit

Mundohuni që të tregoheni sa më të dashur me njeriun tuaj të zemrës. Duket se sot më shumë se kurrë ai ka nevojë për mbështetjen tuaj. Beqarët do ndihmohen nga Venusi dhe shumë shpejt kanë për të gjetur personin e ëndrrave. Financat do mbeten të mira pasi do dini si t’i menaxhoni.