Atalanta-Villarreal do të luhet nesër. Pas disa inspektimeve i fundit në orën 20.30 dhe një interviste me dy trajnerët, arbitri Taylor ka vendosur të shtyjë ndeshjen e planifikuar në stadiumin Gewiss.

Pavarësisht punës së punonjësve, të cilët bënë gjithçka për të pastruar fushën, bora e madhe nuk i dha prehje Bergamos, duke e bërë fushën praktikisht të pamundur.

Ndërsa në ndeshjen tjetër Mançester Junajtid pret Jang Bojsin në shtëpi.