Jesse Marsch po përgatitet të përballet nesër me Paris Saint-Germain. Trajneri i Leipzig, në një konferencë për shtyp, tha: “Ne kemi nevojë për pikë, natyrisht. Ne do të duhet të mbrohemi mirë kundër lojtarëve të atij kalibri dhe gjithashtu do të kemi nevojë për një Gulacsi në një mbrëmje të madhe. Nuk është e lehtë të përballosh një ndeshje si kjo, por është misioni ynë..

Ne tashmë kemi luajtur kundër tyre dy herë, do të jemi gati për nesër. Ne do të luajmë një ndeshje të madhe, në një stadium të madh dhe me një audiencë të madhe. Të luash Ligën e Kampionëve është një kënaqësi.

Messi? Ai është ende një nga më të mirët në botë, ai është. Ka qenë për kaq shumë vite. Më vjen keq që u largua nga Barcelona, ​​ai përfaqësoi një identitet. PSG taktikisht është ende duke u përpunuar, por ata kanë cilësi të jashtëzakonshme.

Ne duhet të jemi gjithmonë gati, të vendosim intensitetin midis rreshtave. Ndoshta do të luajmë me një linjë me shtatë mbrojtës,” tha trajneri amerikan me një buzëqeshje.