Ole Gunnar Solskjkaer, menaxheri i Manchester United, komentoi humbjen në Leicester: “Kohët e fundit nuk jemi në formë të shkëlqyer, kemi humbur shumë pikë dhe kjo është diçka që duhet të shikojmë.

Ne mund të duhet të ndryshojmë diçka. Unë zgjedh kush del në fushë por nëse pesojme 4 gola do të thotë se kam bërë diçka të gabuar…”. Ai nuk komentoi paraqitjen e Cristiano Ronaldos, teksa duhet thene se kriza e United me shume futbolliste te talentuar dhe cilesore eshte pak nje pikpyetje edhe per stolin e tij, sepse kete sezon viti nisi super por tani gjerat po behen edhe me te veshtira.