Milan nuk po gjen paqe këtë periudhë, mes dëmtimeve të shumta dhe COVID-19, kuqezinjtë presin të përgjysmuar Verona në ‘San Siro’. Pas Theo Hernandez edhe Brahim Diaz ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Klubi ka njoftuar se futbollisti rezultoi pozitiv në testin e fundit, është izoluar menjëherë, ndërsa gjendja e tij shëndetësorë është e mirë.

Përveç Hernandez dhe Diaz, përballë Verona, Milan duhet të bëjë llogaritë edhe pa Messias, Florenzi, Bakayoko, Maignan dhe Plizzari. Në këtë listë të gjatë prej kohësh bën pjesë edhe Zlatan Ibrahimovic.