Kylian Mbappe nuk do të ndërrojë mendjen. Ai dëshiron ta veshë fanellën e Real Madridit.

AS ka mësuar nga burime të sigurta se Mbappe nuk do të tërhiqet nga ëndrra për të luajtur në Santiago Bernabeu me fanellën e Real Madridit.

Këtë ëndërr ai do ta bëjë realitet në vitin 2022.

Burime të afërta me lojtarin i kanë thënë AS: “Mbappé ka marrë një vendim tashmë dhe paratë nuk janë të rëndësishme për të. Ai nuk do të rinovojë me PSG edhe për të gjithë arin e botës. Ai ka vendosur që një kohë të gjatë dhe asgjë nuk do t’ia ndërrojë mendjen. Ai dëshiron të triumfojë në Madrid dhe do të ketë sukses. Ai vetëm duhet të presë deri më 30 qershor për ta bërë ëndrrën e tij realitet”.