Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp kishte plot lëvdata për Mohamed Salah pas fitores 5-0 të Reds ndaj Watford të shtunën, duke e cilësuar sulmuesin si më të mirin në botë.

Salah shënoi një gol dhe një asistim si pjesë e rrugës, e cila e mban Liverpoolin në krye të Premier Leagu , një pikë para Manchester City.

“Ai është me siguri një nga më të mirët në botë tani, por nuk ka të bëjë me mua dhe atë që them se është më i miri,” tha Klopp për BT Sport pas lojës.

“Për mua ai është më i miri. Unë e shoh atë çdo ditë dhe kjo ndoshta e bën më të lehtë për mua, por atje është [Robert] Lewandowski , [Cristiano] Ronaldo ende shënon si i çmendur dhe [Lionel] Messi. Por, në këtë moment, ai është me siguri në krye të asaj liste”, u shpreh Klopp