Dashi-Hënën nuk e keni në avantazh, ndaj, do të ishte më mirë të kishit vëmendje maksimale në dashuri, investoni për ta mbajtur lidhjen tuaj dhe jo për t’i hedhur benzinë zjarrit. Në punë, do të merrni oferta që mund t’ju vlejnë për të ardhmen!

Demi-Në dashuri përpiquni të përballoni gjithçka me pozitivitet, më mirë të shtyni diskutimet me partnerin/en tuaj. Në punë, një periudhë e shkëlqyer për t’u përballur me ndryshimet: doni të ndryshoni jetën tuaj? Epo, përfitoni tani!

Binjakët-Hëna është në disavantazh, do të ishte më mirë të kishit vëmendje maksimale në dashuri. Në punë, do të merrni oferta për të ardhmen!

Gaforrja-Emocionet që po përjetoni tani janë të rëndësishme, por kujdes sepse në dashuri mund t’ju ​​duhet të përballeni me disa probleme me partnerin. Në punë jeni këmbëngulës dhe nuk do të dorëzoheni lehtë!

Luani-Hëna është në anën tuaj, mos i shtyni diskutimet me partnerin tuaj deri të Premten, sqarojini më mirë tani. Në punë disa bashkëpunime do të ndryshojnë, por prej muajsh keni filluar një punë që e keni kërkuar prej disa kohësh!

Virgjëresha-Epo dashuria i ka këto, kjo është koha e duhur për t’u sqaruar me partnerin tuaj. Në punë, po përmirësoheni dhe po përballeni me një ndryshim të rëndësishëm: përpiquni të bëni më shumë takime, të zgjeroni rrjetin tuaj të kontakteve!

Peshorja-Hëna është në anën tuaj dhe tani mund të afroheni më shumë me partnerin, ndërsa beqarët mund ta lënë veten të përjetojnë emocione të bukura. Në punë, projektet tuaja mund të pranohen këtë të mërkurë – jini pozitiv!

Akrepi-Nëse jeni beqarë tani është koha për të përfituar nga kjo ditë dhe të tjerat në vijim për të ecur përpara. Në punë, nëse ju është premtuar diçka, mbajeni mend, sepse dikush po “harron”.

Shigjetari-Ata që kanë pasur një krizë dhe një problem mund të përfitojnë nga kjo ditë për një afrim. Në punë, ata që punojnë me kohë të pjesshme tani duhet të kërkojnë më shumë, të kërkojnë një rritje.

Bricjapi-Kontraste të vogla në dashuri, në historitë e lindura kohët e fundit ka nevojë për më shumë bashkëpunim! Në punë, mund të keni ndryshuar metodën, shikoni përreth jush se çfarë bëhet!

Ujori-Hëna është e favorshme dhe nga kjo e mërkurë Venusi do të jetë gjithashtu në anën tuaj: mirë apo jo? Disa tensione do të qetësohen në dashuri. Në punë, përpiquni të jeni të hapur për gjëra të reja: mos refuzoni propozimet!

Peshqit-Më mirë mos u grindni me partnerin, lërini gjërat të rrjedhin siç janë këtë ditë prag mesjave. Në punë, midis fundit të gushtit dhe fillimit të shtatorit diçka u bllokua, por tani gjithçka do të përmirësohet. Mos kini frikë!