Alvisa Qarri është një nga konkurrentet e “Për’puthen 3”. Që në hyrje të saj arriti ‘të ndezë gjakrat’ në studio mes djemve, që i shprehën komplimentet e tyre. Alvisa zgjodhi për takimin e saj të parë, Taulant Muratajn, 26-vjeçarin nga Tirana. Megjithatë, u cilësua si “takimi më i keq katërminutësh në historinë e emisionit”.

Por, e dini që Alvisa mund të jetë këngëtarja e parë e këtij sezoni të “Për’puthen? Ajo ka marrë pjesë në X-Factor Albania para disa vitesh dhe madje ka magjepsuar anëtarët e jurisë me zërin e saj. Në rrjet po qarkullon një video ku shihet Alvisa vite më parë në talent-shown e dashur shqiptar. Vetë ajo nuk ka folur për këtë pasion ende në emision. Të jetë kjo arsyeja e vërtetë përse Alvisa mori pjesë në “Për’puthen”?