Të nderuar lexues, gjeni më poshtë ekskluzivisht horoskopin javor nga astrologu kryesor italian, Paolo Fox. Horoskopi javor që ju sjellim më poshtë është i vlefshëm midis të hënës 27 shtator dhe të dielës 2 tetor 2021.

Dashi Katër yje për Dashin. Lajm i mirë për dashurinë sepse Afërdita do të jetë përsëri në anën tuaj nga 7 Tetori: Do të ketë përmirësime të mëdha dhe qielli do të jetë i volitshëm edhe për beqarët ose për ata që kërkojnë diçka të veçantë. Ata që tashmë kanë një lidhje do të bënin mirë ta forconin edhe më shumë këto ditë. Në punë, qielli premton diçka më shumë, por në periudhën aktuale jeni duke u përballur me situata që ju pleksin në njëfarë rrethi vicioz. Mundohuni të keni guximin për t’i çuar gjërat përpara!

Demi Pesë yje për Demin. Në dashuri, krizat mund të zgjidhen, por duhet të jeni të durueshëm sepse Venusi është ende kundër jush dhe mund të sjellë me vete disa luhatje, veçanërisht në historitë e sapolindura. Jeni pak të kujdesshëm dhe xhelozë, por nga e Premtja gjithçka do të ndryshojë. Dhe për mirë. Në punë, jeni pak të dekurajuar sepse jo gjithçka që po bëni ka sukses të menjëhershëm, por mundësitë nuk do të mungojnë. Kujdes nga përplasjet me shefin dhe polemikat me të, më mirë hapni rrugë!

Binjakët Pesë yje për Binjakët. Moment pozitiv për dashurinë. Edhe për ata që duan të bien në dashuri dhe të lidhen me një person që kanë takuar kohët e fundit. Përfitoni tani, sepse qielli është i volitshëm edhe për ata që synojnë t’i japin formë gjithçkaje që është shtyrë për një kohë të gjatë. Në punë, jeni në kërkim të aleancave të reja, por tashmë keni gjetur një ekuilibër të shëndetshëm. Java do të jetë produktive, ecni përpara!

Gaforrja Tre yje për shenjën e Gaforres. Në dashuri këtë javë mund të përballeni me disa shqetësime, ndaj kushtojini vëmendje fjalëve që përdorni. Pozitata tuaja mund të lëkunden pak ndërsa përpiqeni për të zgjidhur debatet, por Venusi është akoma në favor dhe mund t’ju ndihmojë. Por kujdes sepse java, në çdo rast, sjell me vete grindje, edhe për arsye të parëndësishme. Në punë, ndryshime të mëdha janë në horizont. Mos jini impulsiv, mendoni para se të veproni dhe kuptoni nëse ia vlen, nëse është vërtet ajo që dëshironi të bëni!

Luani Tre yje për Luanin. Në dashuri, kini kujdes nga polemikat, veçanërisht të Premten dhe të Shtunën sepse mund të ketë trazira pranë teje. Mos e merrni gjithçka si të mirëqenë, më mirë shmangni kontrastet e tepërta. Ndoshta keni dyshime, veçanërisht për njerëzit që keni takuar kohët e fundit: a nuk do të ishte më mirë të sqaroni gjërat dhe të jeni në rregull me zemrën tuaj? Në punë, ata që kanë padi dhe çështje ligjore për të zgjidhur duhet të jenë më të kujdesshëm se zakonisht, por nga java e ardhshme Venusi do të fillojë një tranzit të rëndësishëm. Dhe kjo do të thotë që diçka do të kthehet në vendin e vet!

Virgjëresha Pesë yje për shenjën e Virgjëreshës. Një javë që premton për mirë, veçanërisht për ata që duan të bëjnë takime të reja. E keni të vështirë të thoni po menjëherë, nuk mund të lëshoni pé dhe keni nevojë për kohë, por tani, veçanërisht në ditët e para të muajit, jeni më magjepsës se zakonisht. Përfitoni nga kjo dhe kujdesuni për momentet e pasigurisë dhe dyshimit me ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores dhe Gaforres. Në punë, do të kryeni një projekt të rëndësishëm që zgjat deri në shkurt. Përgjigje të mira po vijnë, Mërkuri ju ndihmon edhe fizikisht. Çfarë mund të dëshironi më shumë?

Peshorja Pesë yje për shenjën e Peshores. Lajm i mirë për dashurinë, veçanërisht në ditët e para të kësaj jave të re kur Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm. Nëse doni të flisni lirshëm, dita e duhur është e diela, lërini gjërat të rrjedhin edhe nëse keni takuar dikë kohët e fundit. Fundja ju dëshironi aventura dhe emocione të bukura. Në punë, një javë e rëndësishme për të bërë propozime, të cilat do të mirëpriten. Jeni entuziastë dhe keni të gjitha qëllimet e mira për të dhënë më të mirën nga vetja!

Akrepi Katër yje për shenjën e Akrepit. Venusi është ende në anën tuaj dhe ata që kanë përjetuar një krizë tani mund ta kalojnë. Takimet e reja, veçanërisht në datat 29 dhe 30 janë të volitshme sepse do të jeni më pasionantë se zakonisht. Por përpiquni të shmangni diskutimet dhe ndërlikimet të Premten, ditën e parë të Tetorit. Në punë, situata po përmirësohet, por ende nuk po fitoni aq para sa dëshironi. Me qetësi dhe vullnet, gjithçka tejkalohet, edhe për faktin se Hëna do të jetë e favorshme të Dielën!

Shigjetari Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Venusi këto ditë do të kthehet në shenjën tuaj dhe do t’ju ​​ndihmojë të përjetoni emocione të bukura. Ata që po jetojnë një histori të re duhet të kuptojnë se ndoshta, me kalimin e kohës, do të bëhet e rëndësishme. Tani është koha e duhur për t’u sqaruar, për të bërë paqe me zemrën tuaj sepse dashuria po lulëzon. Në punë, diçka më në fund po lëviz: ata që studiojnë do të jenë në gjendje të arrijnë sukses dhe ata që kanë paraqitur një projekt së shpejti do të jenë në gjendje të marrin konfirmime, kush e di!

Bricjapi Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Java e duhur për dashurinë, për t’u afruar me dikë që ju intereson: thjesht jini krenarë, të qenit mendjemadh nuk do të çojë askund. Një miqësi e lindur për argëtim mund të bëhet e rëndësishme veçanërisht kur Venusi, duke filluar nga e Premtja 5 Nëntor, do të jetë në shenjën tuaj. Bëni takime të reja, përfitoni nga kjo dhe mos u përmbani. Në punë, nëse ka diçka që nuk ju përshtatet flisni më mirë sepse yjet do ju ndihmojnë të zgjidhni vështirësitë. Mundohuni të shmangni diskutimet dhe polemikat e panevojshme, ato nuk çojnë në asgjë të mirë!

Ujori Katër yje për Ujorin. Historitë e lindura kohët e fundit nuk ishin të veçanta, është faji i Venusit i cili është akoma kundër. Gjithçka po rrjedh, ndoshta, shumë shpejt, por fillimi i tetorit do të sjellë me vete një lajm të mirë. Në punë, ka ende shumë për të bërë: Doni të ndryshoni, të arratiseni, por ekziston edhe nevoja për t’i sjellë paratë në shtëpi. Dhe kjo nuk duhet harruar!

Peshqit Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Lajm i mirë për dashurinë, por harroni dikë që ju ka lënduar. Venusi nga java e ardhshme do të fillojë një tranzit të rëndë, kështu që nëse keni dikë që nuk ju bind plotësisht, më mirë flisni tani dhe sqaroni gjërat një herë e përgjithmonë. Në punë, do të keni energji të mirë psikofizike sidomos për faktin se deri tani ju është dashur të përballeni me një periudhë shumë stresuese. Do të ishit të lumtur nëse dikush do t’ju vinte re dhe të kuptojë sa vleni. /noa.al