Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka dalë në krah të aktivistes shqiptare në SHBA, Evi Kokalarit. Me anë të një një shënimi në “Facebook”, Kullari shkruan se vërshimi i ‘llumit të Lulit”, ndaj Kokalarit, tregon se Basha është në ditët e fundit në Partinë Demokratike.

“Gjithe “llumi i Lulit” i eshte versulur Evi Kokalari! Dmth qe Luli Basha eshte ne ditet e fundit te zaptimit te Partise Demokratike! Keta manekinet e Sorosit ne krah Bashes nuk bejne bashke as 20 mije vota dhe nje vizite te tij ne Kongo!”, shkruan Kulluri.