Ish kryeministri, Sali Berisha, Kreu i PD, Lulzim Basha, ne konferencen 'Sfida dhe Vizione ne Shendetesi', e organizuar nga PD ne bashkepunim me Fondacionin Konrad Adenauer. PD premtoi rritje te pagave te mjekeve sapo te vije ne pushtet./r/n/r/nFormer Prime Minister, Sali Berisha, DP Leader, Lulzim Basha, at the 'Challenges and Visions Conference' organized by the DP in collaboration with the Konrad Adenauer Foundation. The DP promised a raise in doctors' salaries once it comes to power.

Sali Berisha në intervistën që dha për televizionin e të birit, tha se kishte marrë në telefon Lulzim Bashën pas vendimit të tij për ta përjashtuar nga Partia Demokratike. Telefonata merret me mend që ka qenë e tensionuar, pas Berisha e ka kërcënuar publikisht Bashën, jo më privatisht me telefon. “Kam komunikuar me Bashën dhe i kam thënë këto që po iu them ju.

Unë e dija që kishte presione, por se prisja që të merrte vendim personal. Berisha do të bëj gjithçka që të vendos sovranitetin në PD. Do jem pjesë e PD? Basha është kërcënuar me sanskione, jo vetëm për vete dhe për PD. Ka vendosur që t’i bëjë gjëmën PD-së”, tha Berisha. Tema/