Historia e nënshkrimit të Lionel Messit me Paris Saint-Germain pati një fund të lumtur!Ylli argjentinas u ul në aeroportin e Parisit, të martën pasdite , pak para orës 17:00, ndërsa miqtë e parizianëve e prisnin me padurim mbërritjen e tij. Në paraqitjen e tij të parë, ai ishte i shoqëruar nga gruaja e tij, Antonella Rocuso dhe tre fëmijët e tyre dhe mes duartrokitjeve, Messi përshëndeti tifozët e mbledhur, të veshur me një bluzë që shkruante “Këtu është Parisi” .

Sipas informacioneve, gjëja e parë që ylli 34-vjeçar do të bëjë është të shkojë në qendrën mjekësore, në mënyrë që të kalojë procedurat e nevojshme mjekësore, që të përfundojë ndryshimin formal të faqes në karrierën e tij. Ai do të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare me klubin me fitime vjetore prej 35 milionë eurosh! Klubi njoftoi se Messi do të japë një konferencë për shtyp të Mërkurën, 11 Gusht në orën 12 në Greqi.