Mbretëresha Elizabeth II ka uruar publikisht stërnipin e saj Archie Harrison për një ditëlindje të lumtur. Në llogarinë Twitter të familjes mbretërore shkruhet: I urojmë Archie Mountbatten-Windsor një ditëlindje të 2-të shumë të lumtur”. Mesazhi përfshinte gjithashtu një emojin me tullumbace të kuqe dhe një foto të Meghan Markle, Princ Harryt dhe Archie.

Llogaria Twitter e familjes mbretërore është llogaria zyrtare e medias sociale e Mbretëreshës dhe të gjithë mbretërve me kohë të plotë që nuk kanë faqet e tyre Twitter ose Instagram.

Kjo tregon se në ditëlindjen e stërnipit, mbretëresha ka lënë mënjanë dramën Megxit, ku familja mbretërore dhe Sussex-ët kanë pësuar një përçarje të vazhdueshme.

Megjithatë, udhëtimi i princ Harryt në Mbretërinë e Bashkuar për t’i dhënë lamtumirën e fundit princit Philip në prill dhe biseda vijuese me William dhe Charles ngriti shpresat që familja mund të punojë për të mbyllur përçarjen.