Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Ambasadorin e OSBE-sk në Tiranë, Vincezo Del Monaco. Me anë të një postimi në Facebook, Spiropali tregon se disa nga temat që u diskutuar mes tyre ishin, Reforma Zgjedhore dhe rëndësia e zgjedhjeve model në 25 Prill

Postimi i plotë:
Kënaqësi takimi me Ambasadorin e OSBE-së në vendin tonë, z.Vincezo Del Monaco. ✅Reforma zgjedhore e përfunduar dhe rëndësia e zgjedhjeve model në #25Prill ishin disa nga temat e diskutuara.