Mesut Ozil mund të shkojë ku të dojë. Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka deklaruar se Mesut Ozil më në fund mund të vendos vet për të ardhmen, mund të zgjedhë klubin që do të dëshironte të gjejë buzëqeshjen që ia ka humbur Arsenali, raporton Express.

“Ai është i lirë për të negociuar me klube tjera. Do të diskutojmë se cila është më e mira për të në një të ardhme të afërt”. Ozil nuk ka bërë asnjë paraqitje këtë edicion, nga një yll, u shndërrua në një problem për ‘Topçinjtë’ dhe s’ka zgjidhje tjetër përpos largimit.