Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se 77 vjeçarja nga Kruja ka lënë spitalin Infektiv pas shërimit nga COVID-19. Deri tani janë shëruar 570 qytetarë ose 70% e të prekurve

Postimi i Ministres M.anastirliu:

🔴#COVID19

Nënë Duhija 77 vjeçarja nga Kruja sapo ka lënë spitalin #Infektiv e shëruar nga #COVID19. E moshuara është mes 27 të shëruarve në 24 orët e fundit ✅
#KrenarePërMjekëtDheInfermierët