Tashmë është zyrtare! Pas vendimit që Parma-Spal do të luhet në orën 13:45, del edhe vendimi për ndeshjet e tjera të programuara për sot edhe nesër.Serie A do të vijojë të luhet, të paktën për këtë javë. Sfidat Juventus-Inter dhe Milan-Genoa do të luhen sot, ashtu siç ishte e planifikuar.